TECHNOLÓGIE

TECHNOLÓGIE

Heat Memory System

Ľudia si často želajú, aby krbové kachle nielen rýchlo zohriali ich domovy, ale aj aby kachle odovzdávali teplo aj po vyhasnutí v ohnisku. Ako ale skombinovať
možnosť rýchleho vykúrenia a dlho trvajúce naakumulované teplo? Vďaka HEAT MEMORY SYSTEMu a technológii XTRA od spoločnosti Austroflamm získate oboje a Vaše kachle budú odovzdávať teplo viac ako 12 hodín. (pozn. HMS - 8 hod., Extra - 12 hod.)

Model Spark s Heat Memory
Systémom – prierez.

Pre toto sú rozhodujúce predovšetkým dva faktory:
1. Materiál s vynikajúcimi akumulačnými vlastnosťami. Prostredníctvom Heat Memory Systému vyvinula spoločnosť Austroflamm veľmi ťažký materiál (s objemovou hmotnosťou viac ako 3 kg/dm3), ktorý dokáže veľmi dobre prijímať a odovzdávať teplo počas dlhej doby. Táto patentovaná technológia je teraz dostupná aj na Slovensku.

Platne s Heat Memory
Systémom

2. Umiestnenie akumulačnej hmoty. Prinajmenšom rovnako dôležité ako akumulačný materiál je jeho umiestnenie. Akumulačná hmota musí byť umiestnená čo možno najbližšie k zdroju tepla, to znamená k ohnisku krbových kachlí. Ak sa použije akumulačný materiál iba ako vrchné obloženie kachlí, potom sa k materiálu jednoducho nedostane dostatok energie. Preto sa pri výrobkoch Austroflamm inštaluje akumulačná hmota aj do vnútra kachlí. Samozrejme, že aj spôsob umiestnenia je patentovaný.

TECHNOLÓGIE

Xtra

Vylepšili sme vlastné riešenie HMS akumulácie tepla na maximum - Xtra. Kombinujeme Heat Memory System s ďalším špeciálnym
výmenníkom tepla, čím predlžujeme odovzdávanie tepla na viac ako 12 hodín. Sami rozhodnite o tom, či potrebujete rýchlo
vykúriť obývací priestor alebo si budete vychutnávať príjemné sálavé teplo.

Tower Xtra so 130 kg ťažkými akumulačnými hmotami, (zobrazené bez opláštenia).

TECHNOLÓGIE

KERAMOTT obloženie ohniska

Najmodernejšie krbové kachle si vyžadujú okrem dizajnérskych nápadov aj enormnú prácu na vývoji v oblasti technológie spaľovania. Dôkazom našeho úsilia je úplne nový typ ohniska: 

Každý model krbových kachlí od spoločnosti Austroflamm má ohnisko zhotovené z Keramottu.

Keramott je výsledkom vlastného vývoja a ako konštrukčný materiál ohniska má optimálne zladený pomer medzi tepelnou vodivosťou a tepelnou izoláciou. V keramottovom ohnisku je palivo spaľované s oveľa vyššou účinnosťou a pri vyšších teplotách, čo prináša nielen spaľovanie s nízkym obsahom emisií, ale najmä úsporu dreva. 

Keramott odoláva vysokým teplotám (až do 1200 °C), no zároveň sa na jeho povrchu takmer neusádzajú sadze a ohnisko kachlí vrátane skla dvierok zostávajú krásne čisté. 

Naše krbové kachle Vám ponúkajú vždy niečo viac.

TECHNOLÓGIE

Technológia spaľovania

Technické a emisné normy sú pre nás dôležité. Všetky krbové kachle Austroflamm výrabame podľa prísnych
technických noriem a predpisov (STN EN 13240, DIN plus). Naše vývojové oddelenie a naši konštruktéri sa pri navrhovaní technických riešení konštrukcie krbových kachlí dopracovali aj o niečo ďalej ako požadujú predpisy. Vysoká účinnosť (pozn. 84%  pri modeli MONO), a nízke hodnoty produkcie emisií pri spaľovaní sú toho dôkazom. Šetrný prístup k životnému prostrediu a k obnoviteľným zdrojom energie nám nie je ľahostajný. Preto pri kúpe našich výrobkov získavate vždy viac. 

Fynn_04-493310418